Před tréninkemRecenze produktuRecenze produktu

ESN CRANK podroben testu

Trh „posilovačů EU“ je nyní téměř nejasný a noví výrobci se neustále prosazují na trhu nebo zavedení výrobci přinášejí nové produkty. Dobře zavedeným hráčem v této džungli je výrobce ESN, který je na trhu od roku 2005 a pokrývá široké portfolio doplňků. Kromě toho ESN inzeruje se sloganem „Made in Germany“ a provádí vlastní výzkum, vývoj a výrobu. Se svým posilovačem tréninku Crank má ve svém sortimentu rozhodně bestseller, a proto je čas jej zde také představit.

Obrázek plechovky ESN Pre Workout Booster CRANK

* Reklama / reklama

ESN - KLIKA

 • 300mg Coffein
 • Zvyšuje hladinu energie
 • Zlepšuje zaměření a motivaci

Co je zahrnuto: Ingredience a dávky

Množství na porci (1 odměrka / 19 g)
L-Citrulin6000 mg
AAKG4000 mg
L-tyrosin1000 mg
L-glycin1000 mg
býčí zápasy1000 mg
Glukuronolakton500 mg
Kofein300 mg
Extrakt ze zeleného čaje250 mg
Extrakt z hroznových jader250 mg
Extrakt ze schizandry200 mg
Extrakt z hořké pomerančové kůry100 mg (6 mg z toho synefrin)
Extrakt z kořene ženšenu100 mg
Rhodolia Rosea extrakt100 mg
Piperin- ucinna latka v cernem pepri4 mg

Složení: ESN CRANK

Celkem je uvedeno 14 účinných látek, všechny jednotlivě a v příslušných dávkách. Za to bych chtěl pochválit transparentnost. Důležité zmínit také pro všechny vegetariány a vegany: Jsou zde zahrnuty pouze rostlinné suroviny.

Velikost porce je 1 odměrka nebo 19 gramů a obsahuje celkem 20 porcí.

Pojďme k jednotlivým složkám a jejich dávkám:

Citrulin Malát: Citrulin je neesenciální aminokyselina, takže si ji tělo může vyrobit i samo. I když je na Citrulin je o základní látce je na Citrulin-Malat aminokyselinu Citrulin vázán na ester a je obvykle v poměru 2: 1 (Citrulin malát). The Citrulin zajišťuje zvýšenou produkci oxidů dusíku v těle a tím lepší krevní oběh, což zase zajišťuje populární pumpu. Malát optimalizuje aerobní metabolismus a zlepšuje zásobování svalů energií, takže delší tréninkové jednotky mohou být prováděny dobře.

Dávka je 6000 mg, což je velmi dobrá dávka (většina studií také souhlasí Citrulin Malát se provádí s dávkami 6000 8000 - XNUMX XNUMX mg).

Arginin alfa-ketoglutarát: Toto je vysoce biologicky dostupná forma arginin. arginin je zase základním výchozím materiálem pro tvorbu oxidu dusnatého a zajišťuje rozšíření cév, zlepšení krevního oběhu a lepší zásobení svalů živinami. To vše také vede k efektu pumpy. S dávkou 4000 mg je to také velmi dobré dávkování.

Boční poznámka: Citrulin a arginin udělat perfektní doplněk, protože oba fungují stejně, ale s časovým zpožděním. Ven arginin oxid dusnatý se tvoří okamžitě během Citrulin předběžná fáze arginin představuje a je proto pouze transformován.

L-tyrosin: L-tyrosin je neesenciální aminokyselina a prekurzor dopaminu, který má účinek zlepšující náladu. Celkově by mělo tyrosin Snižte stres a zvyšte pozornost a soustředění. S 1000 mg jsme také v doporučeném rozmezí, což je 500 - 1000 mg.

L-glycin: Glycin je také neesenciální aminokyselina. Glycinu jsou připisovány různé efekty, například antikatabolický a současně anabolický účinek. Ale pumpa také těží z této aktivní složky. Doporučené dávkování je 1000-3000 mg denně. Zde je obsaženo přesně těchto 1000 mg.

býčí zápasy: býčí zápasy, také neesenciální aminokyselina, by měla být nejlépe známá ze známého energetického nápoje (ten, který dává flüüüüüüügel) 😉. býčí zápasy je považován za přírodní stimulant a pomáhá stimulovat spalování tuků. Propaguje na kognitivní úrovni býčí zápasy mentální výkon a také antioxidační vlastnosti budou býčí zápasy řekl. Podporuje také účinek Arginin alfa-ketoglutarát a Citrulin. 1000 mg je dobrá dávka, protože běžná doporučení pro dávkování jsou 1000-3000 mg.

Glukuronolakton: Glukuronolakton je sacharid, který je součástí pojivové tkáně mnoha zvířat a rostlinných vláken a slizů. Říká se, že glukuronolakton má vlastnosti zvyšující výkon, zejména v kombinaci s Kofein. Společná doporučení pro dávkování neexistují. V Německu je pro energetické nápoje povoleno 2400 500 mg na litr. Do kliky se přidá XNUMX mg.

Kofein: Tady toho není moc co říct Kofein zvyšuje fyzický výkon, zvedá náladu a zvyšuje motivaci. Při dávce 200 mg lze dávku popsat jako střední.

Extrakt ze zeleného čaje: Rozsah připisovaných efektů je široký. Extrakt ze zeleného čaje má protizánětlivé účinky, snižuje krevní tlak a podporuje zdraví srdce. Přičítaný účinek (mírně) zvýšeného spalování tuků je zvláště důležitý pro sportovce. Jako přirozený zdroj Theanine také tlumí vedlejší účinky kofeinu. Doporučené dávkování je mezi 250 a 500 mg. Zde jsme zahrnuli 250 mg. Takže opět velmi dobré dávkování.

Extrakt z hroznových semen: Extrakt z hroznových jader funguje především jako antioxidant. Doporučené dávkování se liší, běžné jsou přibližně 1 - 2 mg na kilogram tělesné hmotnosti. Zde je dávka 250 mg. Extrakt z hroznových jadérek navíc stimuluje enzym NO syntázu, a tím tomu napomáhá arginin in Citrulin je převeden.

Extrakt ze schizandry: Pozitivní účinky jsou rozmanité a rozsáhlé. Schizandra (také známý jako čínský rozdělený pohár) má pozitivní vliv na játra, má vliv na imunitní systém, posiluje pružnost pokožky, má antioxidační a protizánětlivé účinky a má pozitivní účinky na vytrvalost a kardiovaskulární systém . Zejména protizánětlivé aspekty a vliv na vytrvalost činí tuto účinnou látku zajímavou při posilovacích trénincích. Doporučené dávkování se pohybuje od 500 do 2000 mg. Obsahuje pouze 200 mg.

Extrakt z hořké pomerančové kůry nebo synefrin: Synefrin stimuluje beta receptory, které hrají klíčovou roli při spalování tuků. Navíc aktivní složka také potlačuje chuť k jídlu. Synefrin funguje jako Kofein, na kardiovaskulární systém. Obě látky mohou vzájemně posílit své účinky. Ze 100 mg Extrakt z hořké pomerančové kůry Bylo nalezeno 6 mg synefrinu. Doporučuje se však denní dávka 30 mg synefrinu.

Extrakt z kořene ženšenu: Nejznámějším účinkem je zlepšení duševní výkonnosti. Doporučené dávkování je 1000 100 mg. Obsahuje pouze XNUMX mg.

Extrakt z Rhodolia Rosea: Také známý jako růžový kořen. Zejména má vliv na náladu, anaerobní výkon a snižuje únavu.

Doporučené dávkování pro denní příjem je mezi 300 a 700 mg. Mnohem nižší dávky kolem 50 mg mohou také zabránit příznakům vyčerpání, i když zde je důležitý denní příjem. Obsahuje 100 mg.

Extrakt z pepře nebo Piperin- ucinna latka v cernem pepri: Piperin- ucinna latka v cernem pepri se používá hlavně ke zvýšení biologické dostupnosti dalších účinných látek. Se 4 mg Piperin- ucinna latka v cernem pepri Dávkování mírně pod obvyklými dávkami, které jsou obvykle 5 až 10 mg.

Závěr přísady:

Složky jsou dobře koordinované. Obsahuje také některé zajímavé látky, které se nutně nenacházejí v jiných posilovačích tohoto typu nebo se vyskytují zřídka (např. Glukuronolakton, Schizandra, kořen ženšenu). Je však patrné, že většina složek je dávkována poměrně nízko. Uvidíme, zda synergický efekt může tuto nerovnováhu vyřešit.

Design obalu: ESN CRANK

Klika přichází klidně a jednoduše. Na víku černé plechovky je nápis ESN tón v tónu a na přední straně nápis Crank. Na zadní straně najdete informace o výživě a spotřebě v souladu s právními požadavky. Nejsou zde žádné stížnosti.

ESN CRANK - aroma a rozpustnost

Klika je k dispozici ve 4 příchutích, to jsou:

 • Ostružina
 • Lepidlo
 • Čerstvé jahodové šťávy
 • Tropical Punch

Otestovali jsme také variantu Fresh Berry Juice. Doporučená dávka je 1 odměrka (19 gramů). Doporučené množství tekutiny je 550 ml.

Po protřepání se prášek rozpustí téměř bez zanechání zbytků, je zde málo k ničemu, co by se dalo stěžovat.

Nápoj přechází do mírně zakalené oranžové barvy a chuť je hlavně „oranžová“ v ústech, s lehkou sladkostí a mírně kyselou dochutí díky Citrulin. Celkově je chuť velmi dobrá a příjemná.

Geschmack
rozpustnost

Účinek: ESN CRANK

Předně: Žádný posilovač nefunguje stejně pro všechny spotřebitele, takže zprávy o účincích jsou vždy subjektivní zprávy o zkušenostech. Klika byla několikrát testována dvěma členy týmu; pocity byly u obou podobné. K testování byla použita doporučená spotřeba 1 odměrky.

🤓 bdělost a energie (8/10)

Zde se dodává klika. 300 mg Kofein (jak jsem řekl: s plnou lopatkou) poskytnou spoustu energie pro trénink a dodají vám potřebnou motivaci. Klika „nekope“ okamžitě z 0 na 100, energetická hladina se stabilně a nepřetržitě zvyšuje a dosahuje svého maxima přibližně 20–30 minut po požití.

🤯 Zaměření a řízení (7/10)

I ve špatných dnech vám klika zvedne náladu. To by už mohl být závěr. Během tréninku neočekávejte tunelové vidění, ale stále existuje dobrá motivace a soustředění na váš trénink.

💪 Pumpa a prokrvení (6/10)

Stále zde existuje určitý prostor pro zlepšení, a to i při dvojnásobné dávce celé odměrky je patrné, že zde chybí jedna nebo druhá aktivní složka pumpy. Solidní, ale ne více.

😈 Výkon a vyčerpání (8/10)

Výkon je na dobré úrovni, nemusíte přehánět ani přetáčet. Dvouhodinový trénink na vysoké úrovni není problém s klikou a je určitě zábavný.

End️ Konec akce a vedlejší účinky (10/10)

Účinek zmizí přibližně po dvou hodinách a nejsou žádné vedlejší účinky. Tady určitě palec nahoru.

Poměr cena / výkon: solidní průměr

Běžná cena je 29,95 EUR za 20 porcí. To odpovídá porční ceně kolem 1,50 eura. To znamená, že klika je absolutně v cenovém průměru.

Celkový závěr

Můžeme absolutně pochopit, proč má klika ESN své stálé místo mezi nejlepšími posilovači EU a je jedním z nejprodávanějších v ESN. Je to trvale dobrý produkt, štítek je transparentní, cena je naprosto rozumná, úroveň energie je na vysoké úrovni a motivace a zaměření jsou také správné. Pouze v kategorii čerpadel a prokrvení nás klika nemohla úplně přesvědčit.

Obrázek plechovky ESN Pre Workout Booster CRANK

* Reklama / reklama

ESN - KLIKA

 • 300mg Coffein
 • Zvyšuje hladinu energie
 • Zlepšuje zaměření a motivaci
Na první pohled...
7.8
Naše hodnocení
DOBRÝ
 • Dobrá úroveň energie
 • Žádné nežádoucí vedlejší účinky
 • Chutná dobře
BAD
 • Pumpa a prokrvení pod průměrem
 • Velikost porce se realisticky blíží 20 porcím
Bdělost a energie8
Zaostřete a jeďte7
Pumpa a prokrvení6
Výkon a vyčerpání8
Účinky a vedlejší účinky10

Podobné položky

Tlačítko Zpět nahoru